Implanty

Dlaczego warto mieć implanty?

Bo uśmiech jest kluczem do sukcesu!

Implanty zębowe to najbardziej perfekcyjna i trwała metoda zastąpienia brakującego zęba własnego. Pozwala na niemal idealne jego odwzorowanie i daje niezwykłą wygodę w późniejszym funkcjonowaniu. Implanty zapewniają najwyższy komfort użytkowania i doskonały efekt estetyczny w postaci naturalnie wyglądającego uzębienia.

Nasi Pacjenci po wszczepieniu implantów uśmiechają się jeszcze piękniej i zyskują większą pewność siebie.

Jaki jest przebieg leczenia implantologicznego?

KONSULTACJA

Zanim specjalista wszczepi implant, musi ocenić kondycję jamy ustnej pacjenta. Jeśli Pacjent ma próchnicę czy choroby przyzębia, niezbędne jest najpierw wyleczenie stwierdzonych problemów.

Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest odpowiednia diagnostyka przedimplantacyjna w postaci zdjęć pantomograficznych i tomografii komputerowej - dostępne w Nova Estetica.

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjenta i jego warunkami w jamie ustnej, implantolog tworzy indywidualny plan leczenia.

IMPLANTY

Zabieg wszczepienia implantu dla doświadczonego lekarza implantologa jest standardowym zabiegiem chirurgicznym. Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym. W Nova Estetica stosujemy dodatkowo nowoczesną metodę zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem błon PRF, co znacznie przyspiesza proces gojenia i w zauważalny sposób zmniejsza efekty opuchlizny pozabiegowej czy ryzyko wystąpienia stanu zapalnego w miejscu zabiegowym.

KORONA PROTETYCZNA

Ostateczne zęby mogą być wykonane nawet już po 6-8 tygodniach. Wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie wskazania medyczne w zakresie najlepszego ich funkcjonowania oraz oczekiwania Pacjenta dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Finalnie dają poczucie wyjątkowej sytuacji, w której gryzienie nie stanowi żadnego problemu.

Nie ma ograniczeń dotyczących ilości wstawianych implantów. Na 2-3 możliwe jest już wykonanie mostu protetycznego, dzięki czemu unikamy szlifowania zębów sąsiednich, a zyskujemy perfekcyjne zamocowanie na długie lata.

Przykłady leczenia implantologicznego

Jak dbać o implanty?

Implanty wymagają takiej samej pielęgnacji jamy ustnej jak naturalne zęby. Konieczne jest codzienne szczotkowanie, używanie indywidualnie dobranych przez higienistkę stomatologiczną nici dentystycznych czy płynów do płukania jamy ustnej.

Obowiązkowe są wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego leczenie co najmniej raz na 6 - 12 miesięcy, połączone z profesjonalnym oczyszczaniem zębów z kamienia i osadu u higienistki stomatologicznej w NOVA ESTETICA.

Kto wszczepia implanty w Klinice Dentystycznej NOVA ESTETICA?

Dr Sebastian Łapiński to implantolog z 12- letnim doświadczeniem klinicznym. Uczestnik wielu tematycznych szkoleń i sympozjów. W 2015 roku uzyskał wyjątkowe potwierdzenie swoich umiejętności implantologicznych oraz wieloletniego doświadczenia zawodowego - tytuł Fellowship na Międzynarodowym Kongresie Implantologicznym.

Zobacz certyfikaty i opinie

umów się na wizytę

Zobacz również:

Więcej informacji o implantach zębowych i o tym jak leczymy - zobacz więcej.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów - zobacz więcej.

Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu - zobacz więcej.

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA