Aktualności

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA 3D - nowość w NE!

Klinika Dentystyczna Nova Estetica wzbogaciła się o jeden z najbardziej nowoczesnych i kompleksowych sprzętów do diagnostyki stomatologicznej RTG - tomograf MyRay Hyperion X9. Jest to wyjątkowy aparat diagnostyczny wykonujący zdjęcia RTG zębów w technice obrazowania cyfrowego 2D (pantomogram) i trójwymiarowego 3D (tomografia komputerowa oraz cefalometria).

Hyperion X9 to najnowszej generacji tomograf 3D, który umożliwia nam wykonywanie pełnej diagnostyki RTG - począwszy od zdjęć panoramicznych (2D całego uzębienia) po tomografię (zdjęcia 3D poszczególnych struktur twarzoczaszki) i cefalometrię (tzw. tele boczne czaszki).
Dzięki niemu wykonujemy zdjęcia tylko wybranego miejsca, przez co dawka promieniowania jest praktycznie niezauważalna dla organizmu - co najmniej 60% mniejsza w porównaniu z klasyczną tomografią komputerową. Ekspozycja promieniowania w trakcie wykonywania tomografii to tylko 3,6 sekundy. Podnosimy tym samym bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Aparat posiada otwartą konstrukcję i wygodne uchwyty, które ułatwiają pozycjonowanie i zapewniają poczucie bezpieczeństwa i brak dyskomfortu klaustrofobii u Pacjenta.
Tomografia stomatologiczna Warszawa

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA