Aktualności

NOWOŚĆ! Gaz rozweselający

Znieczulanie gazem rozweselającym oznacza bezstresową dla dziecka i rodzica wizytę u dentysty. To fenomenalne odkrycie współczesnej stomatologii jest już dostępne w naszej klinice. Dzięki tej formie znieczulenia dziecko zachowuje same pozytywne wspomnienia z pobytu u dentysty.

Na czym polega ta metoda? Na podaniu podtlenku azotu, który wprowadza dziecko w stan przyjemnego rozluźnienia i zniesienia uczucia bólu. Staje się ono spokojne i zobojętniałe na wszystko, co się dzieje wokół niego. Możliwe jest wówczas przeprowadzenie drobnych zabiegów stomatologicznych (np. leczenie próchnicy powierzchownej), jak i podanie silniej działającego znieczulenia, niezbędnego do przeprowadzenia bardziej złożonego zabiegu.
Działanie gazu rozweselającego ustępuje po około 5 minutach od zakończenia inhalacji. Wtedy dziecko odzyskuje całkowitą świadomość.

Gaz rozweselający z powodzeniem można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia, które łatwo nawiązują kontakt i współpracują z lekarzem. Do aplikacji podtlenku azotu niezbędne jest nałożenie na nos specjalnej maseczki. Nie może się to odbywać na siłę, gdyż zmniejsza to skuteczność znieczulenia. Pozwala to również uniknąć sytuacji, w której dziecko dozna urazu psychicznego po wizycie u dentysty. Sam zabieg jest bezpieczny dla zdrowia maluchów.

Szczególnie polecany jest dla małych pacjentów wykazujących silny stres i lęk przed leczeniem, jak również u dzieci z nadpobudliwością nerwową, ADHD czy reagującymi wymiotami na ból i stres. Pomocna jest również w przypadku zabiegów stomatologicznych u dzieci z astmą. Dzięki podaniu gazu rozweselającego spada ryzyko ataku spowodowanego stresem. Podobne działanie gaz wykazuje w przypadku dzieci z padaczką. Podanie gazu rozweselającego zwiększa także bezpieczeństwo zabiegu u dziecka z hemofilią, chorobami serca czy nadciśnieniem, zmniejszając lęk i stres oraz - co najważniejsze - nie powodując wzrostu ciśnienia krwi.

Gaz rozweselający z powodzeniem może być stosowany również u pacjentów dorosłych.

Przeciwskazania:
  • Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych - niedrożności górnych dróg oddechowych
  • I trymestr ciąży
  • Choroby psychiczne
  • Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
  • Rozstrzenie oskrzelowe, rozedma płuc
  • Alkoholizm
  • Brak współpracy pacjenta
Koszt: maseczka wielorazowego użytku - 30 zł; znieczulenie 30 minut - 120 zł.

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA